BLOG

drewniany taras z desek

Taras z drewna, płytek, czy kamienia?

Taras przy twoim domu, to nie tylko kwestia wyglądu, dlatego ważny jest materiał, który wybierzesz. Inne są bowiem odczucia podczas chodzenia po tarasie drewnianym, a inne, gdy stąpasz po płytkach, czy kamieniu. Zwłaszcza, gdy robisz to gołymi stopami. Każdy z materiałów, inaczej też reaguje z warunkami atmosferycznymi, co wpływa na jego trwałość i żywotność. Poza tym, pomyśl o swoich upodobaniach i wyobraź sobie to miejsce podczas spotkań w rodzinnym gronie lub w towarzystwie przyjaciół. Która podłoga pomoże stworzyć odpowiedni klimat i sprawdzi się podczas zabaw najmłodszych użytkowników?

Taras z płytek

Płytki to przede wszystkim wygoda w użytkowaniu. Wystarczy, że zamieciesz i zmyjesz, by taras znów był czysty. Jeśli zdecydujesz się na tego typu materiał, wybieraj taki, który nadaje się do położenia na zewnątrz. W praktyce oznacza to, że nie zniszczy go woda, ani mróz. Płytki nie powinny też być polerowane, ponieważ zmoczone przez deszcze lub śnieg, staną się niebezpiecznie śliskie.

Choć praktyczne w utrzymaniu, to nie do końca przyjazne użytkownikom. Co innego na podłodze w łazience, czy kuchni, a co innego na tarasie. Płytki nie zamortyzują upadku, a to ważne, jeśli będą po nich biegać dzieci. Poza tym, nie utrzymują zbyt długo ciepła w letnie dni. Wystawione na działanie słońca, szybko stają się gorące, a po jego zajściu, w krótkim czasie zaczynają emanować nieprzyjemnym chłodem.

Taras z kamienia

Kładąc kamień na podłodze tarasu, przy wyborze surowca, zwróć uwagę, czy jest odporny na wilgoć i ścieranie. Powierzchnię najlepiej poddaj płomieniowaniu lub szczotkowaniu, by nie była śliska. Podobnie jak w przypadku płytek, może się to źle skończyć, gdy spadnie deszcz lub śnieg. Choć to kamień, a nie drewno, warto również pomyśleć o impregnacie. Ochronisz w ten sposób naturalny kolor kamiennych płytek.

Taras z drewna

Jeśli chcesz stworzyć naprawdę klimatyczne miejsce przy swoim domu, drewniana podłoga na tarasie ,powinna stać się jego częścią. Miła dla oka i dla twoich stóp. Niezbyt mocno nagrzewa się w gorące dni i czuć to ciepło jeszcze dłuższą chwilę po tym, jak deski tarasowe znajdą się cieniu.

Taras z drewna łatwo wkomponować w naturalne, zielone otoczenie ogrodu, a dzięki drewnianym meblom ogrodowym, łatwo uczynisz z niego konkurencję dla niejednego pomieszczenia w domu.

I choć taras z drewna wymaga trochę więcej zachodu, niż ten z płytek czy kamienia, na pewno wart jest twojej uwagi. Jak zapewne się domyślasz, nie wystarczy go pozamiatać i zmyć z niego błoto naniesione z ogrodu. Co najmniej raz w roku, trzeba go wyczyścić i nasączyć specjalnie do tego przeznaczonym preparatem. Dzięki temu, zachowasz nie tylko naturalny kolor, ale też uchronisz deski tarasowe, przed działaniem szkodników, pleśni, grzybów i czynników atmosferycznych. Jeśli zastanawiasz się, jaki rodzaj desek wybrać, kilka wskazówek znajdziesz w naszym artykule: Deski tarasowe gładkie czy ryflowane? Które się u Ciebie lepiej sprawdzą?

Logo modrzewiowy - drewno deski kozy, bielsko, oświęcim, żywiec, kęty

KONTAKT

730289088

Informacje zawarte na niniejszej stronie, maja charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1. Kodeksu Cywilnego.