BLOG

stare deski podgłogowe

Nie wyrzucaj starych desek podłogowych

Nie każdy buduje dom od podstaw. Jeśli kupiłeś budynek, który ma za sobą kilkadziesiąt lat historii, pomyśl, jak możesz wykorzystać elementy, które zamierzasz wymienić na nowe.

Stare deski podłogowe – pomysły na ich drugie życie

Tak naprawdę, wszystko zależy od dwóch rzeczy: od tego, w jakim stanie są stare deski podłogowe oraz od twojej wyobraźni. Z pewnością przyda się parę dni na pochodzenie z tematem, by potem zrobić rodzinną burzę mózgów. Jeśli masz dzieci, nie zapomnij ich do niej zaprosić. One widzą więcej niż dorośli i bardzo możliwe, że dzięki nim, nic nie będziesz musiał wyrzucać. Do czego konkretnie, możesz wykorzystać stare deski podłogowe?

Ogród w starym dobrym stylu

Oczyszczone, zabezpieczone i polakierowane deski podłogowe, możesz użyć na wiele sposobów. Jeśli w ogrodzie masz duże drzewa, wybierz mocną, niezniszczoną przez szkodniki deskę i dokup mocny sznur, zaczepy oraz inne potrzebne elementy. Ze zrobionej przez ciebie huśtawki, chętnie korzystać będą zarówno dzieci, jak i dorośli.

Jeśli masz oczko wodne, ze starych desek podłogowych, możesz zrobić niewielki pomost lub mostek. Na pewno znajdzie się też miejsce na stylową ławkę.

Deski mogą się przydać do zaaranżowania miejsca przy ognisku. Zamiast za każdym razem przynosić taborety z domu, możesz na stałe zamontować siedziska.Kto wie, może stare drewno pobudzi biesiadników do dzielenia się wspomnieniami i tym samym sprawi, że każde takie spotkanie, będzie wyjątkowo udane.

Stary nowy dom

Każdy wieloletni dom, ma swoją historię, a ta zapisana jest w tym, z czego jest zbudowany. Nawet jeśli jej nie znasz, to może warto zachować ją, adaptując niepotrzebne stare deski podłogowe, do nowych celów.

Mały stolik kawowy, stworzy niepowtarzalny klimat podczas spotkań w gronie rodziny i znajomych. Jeśli sam nie masz zdolności manualnych, deski możesz dostarczyć do stolarza i z jego pomocą, stworzyć wyjątkowy projekt. Jeśli lubisz czytać książki, półki ze starych desek, zawieszone na grubych ozdobnych sznurach, dodadzą wyjątkowego uroku każdemu wnętrzu. Deski podłogowe możesz też wykorzystać do zrobienia skrzynek na drobiazgi lub dziecięce zabawki. Dobrze oczyszczone i wygładzone, pomogą utrzymać porządek i co niemniej ważne, zaoszczędzić pieniądze, które musiałbyś wydać na specjalne kosze. Na starych deskach podłogowych, możesz również wypalić warte zapamiętania teksty i powiesić na ścianie w wybranym miejscu.

To tylko wybrane pomysły na wykorzystanie tego, co być może w pierwszej chwili, chciałeś wyrzucić lub spalić. Kładąc nową podłogę w swoim domu, teraz ty zaczniesz zapisywać na niej nową historię. Kto wie, co się stanie w przyszłości z tymi deskami. Być może, jeśli kiedyś ty sprzedasz ten dom, ktoś inny wykorzysta je i zbuduje coś nowego.

Logo modrzewiowy - drewno deski kozy, bielsko, oświęcim, żywiec, kęty

KONTAKT

730289088

Informacje zawarte na niniejszej stronie, maja charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1. Kodeksu Cywilnego.