BLOG

Zadaszony, czy odkryty – jaki taras wybrać?

Jeśli lubisz odpoczynek na świeżym powietrzu i planujesz budowę domu, dobrym pomysłem będzie też piękny i funkcjonalny taras. To doskonałe miejsce na odpoczynek po pracy oraz wspólne biesiadowanie z rodziną i przyjaciółmi w wolne dni.

Przygotowując projekt, w pewnym momencie dojdziesz do punktu, w którym pojawi się pytanie o zadaszenie. Warto więc zastanowić się, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Jaki taras wybrać do swojego domu?

Nie każdy o tym pamięta, ale najlepiej, gdy pytanie o to, jaki taras wybrać, zadasz sobie zanim go zbudujesz. Dzięki temu, w razie czego będziesz mógł zmienić jego miejsce i dopasować do wybranej opcji, dotyczącej zadaszenia. Gdy już zdecydujesz, musisz wziąć pod uwagę kilka zmiennych. Dzięki temu osiągnięty efekt, zgodny będzie z twoim oczekiwaniami. Poza tym, zadaszenie bądź jego brak, nie zepsuje ci odpoczynku, co jest przecież głównym przeznaczeniem każdego tarasu.

Taras zakryty

Jeśli nie chcesz przy każdej zmianie pogody składać i rozkładać parasola ogrodowego, albo nie przepadasz za długim przebywaniem na pełnym słońcu, z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie taras zakryty.

Nim położysz podłogę, zwróć uwagę,w którą stronę świata twój taras będzie skierowany. Od tego bowiem zależeć będzie rodzaj nawierzchni, jaką wybierzesz. Taras z drewna idealnie sprawdzi się, gdy konstrukcja stanie od zachodniej lub południowej strony budynku. Dzięki temu, całość będzie przez dużą część dnia skąpana w słońcu, a co za tym idzie, drewniana podłoga szybko wyschnie nawet po bardzo ulewnym deszczu. W innym przypadku, lepszym wyborem będą płytki lub kamień.

Taras odkryty

To opcja dla wielbicieli słońca i leżakowania blisko domu, którym wystarczy cień rzucany przez duży ogrodowy parasol.

Podobnie jak w poprzednim przypadku, powinieneś dobrze przemyśleć dobór materiału na podłogę. Najlepszy będzie taki, który odporny będzie na mocne nagrzewanie w okresie letnim. Jak się domyślasz, chodzenie bosymi stopami po rozgrzanym kamieniu lub płytkach, nie tylko będzie nie przyjemne, ale często wręcz niemożliwe. Dlatego dobrym rozwiązaniem będą deski tarasowe, które odpowiednio zabezpieczone przez zmiennymi warunkami atmosferycznymi, dodatkowo ocieplą klimat tego miejsca. Poza tym, nawet po zachodzie słońca, będziesz się mógł cieszyć ciepłą powierzchnią drewnianej podłogi.

Logo modrzewiowy - drewno deski kozy, bielsko, oświęcim, żywiec, kęty

KONTAKT

730289088

Informacje zawarte na niniejszej stronie, maja charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1. Kodeksu Cywilnego.