BLOG

deski heblowane w piwnicy

Jak zagospodarować piwnicę w bloku

Komórka lokatorska to wybawienie dla niejednego mieszkańca blokowisk. Tym bardziej, jeśli nie ma on garażu, ani domku na terenie ogródków działkowych. Może ona rozwiązać wiele małych i dużych lokatorskich problemów z tym, na co trudno znaleźć miejsce w mieszkaniu. Jak najlepiej zagospodarować piwnicę, by w pełni wykorzystać jej potencjał?

Miejska spiżarnia

Choć dziś niemal wszystkie rodzaje przetworów, można kupić w sklepie albo u lokalnego sprzedawcy, to wciąż mnóstwo osób robi je samodzielnie. Tym bardziej, jeśli ma działkę, na której uprawia warzywa i pielęgnuje drzewa oraz krzewy owocowe. By twoja praca nie poszła na marne, możesz tak zagospodarować piwnicę, by mieć gdzie bezpiecznie przechowywać swoje zbiory.

By utrzymać w niej należyty porządek, przydadzą się stabilne i pojemne półki. Dobrym materiałem, którego możesz użyć do ich budowy, są deski heblowane. Dzięki temu, że są gładkie i nie wymagają specjalnego przygotowania, możesz je wykorzystać od razu po zakupie. Nie tylko dobrze będą się prezentować, ale też zadbają o bezpieczeństwo wszystkich słoików z sałatkami i butelek z sokami.

Mini garaż

Jeśli piwnica nie jest zbyt mała, możesz w niej przechowywać różnego rodzaju sprzęty, w tym rowery, narty, sanki i hulajnogi. Z desek heblowanych, możesz przygotować specjalne stojaki oraz półki na buty narciarskie, akcesoria rowerowe, czy narzędzia.

Jeśli ilość miejsca ci na to pozwoli, z desek heblowanych możesz też zbić niewielki stół, przymocowany na zawiasach do ściany. Przyda się, gdy tylko zechcesz coś naprawić lub przygotować sprzęt do sezonu zimowego. Nieużywany, nie będzie zajmował miejsca, a ty nie będziesz musiał wszystkiego robić na podłodze.

Jak widać, nietrudno jest tak zagospodarować piwnicę, by przypominała niewielki, ale bardzo pojemny garaż.

Składzik

Jako że mamy w ciągu roku kilka okazji do świętowania, niektóre sprzęty, używane są sporadycznie. To sprawia, że w pozostałe dni, musimy je gdzieś przechowywać. Poza tym, przez okres gwarancji, dobrze jest trzymać pudła, w które zapakowany był sprzęt małego AGD czy RTV. Latem, gdy żal leje się z nieba, a w blokach temperatura sięga 30 stopni Celsjusza, przydają się wiatraki, które choć trochę pomagają przetrwać ten trudny okres. Na nie również przydałoby się miejsce poza sezonem.

Jeśli masz balkon, od wiosny do jesieni, możesz korzystać z plastikowych krzeseł i małego stolika na kawę. Ale zimą, warto te sprzęty gdzieś ukryć przed wilgocią i niskimi temperaturami.

I tu, z pomocą przychodzi piwnica. Z pomocą desek heblowanych, może tak zagospodarować piwnicę, by nic się nie zniszczyło, ani nie zgubiło. A gdy znów przyjdzie pora, wyjmiesz choinkę i ozdoby, a latem, na balkonie, rozstawisz krzesła i pijąc kawę, cieszyć się będziesz zasłużonym odpoczynkiem.

Logo modrzewiowy - drewno deski kozy, bielsko, oświęcim, żywiec, kęty

KONTAKT

730289088

Informacje zawarte na niniejszej stronie, maja charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1. Kodeksu Cywilnego.