BLOG

drewniane deski podłogowe

Drewniana podłoga do pokoju dziecka – czy to dobry pomysł?

Urządzając pokój dziecka, musisz dobrze przemyśleć każdy szczegół. Nie wystarczy wybrać odpowiedni kolor ścian, meble i wygodne łóżko. Niezwykle ważna jest też podłoga. To na niej twoje dziecko spędzać będzie większość czasu. Biegając, bawiąc się, leżąc, podskakując, musi czuć się nie tylko bezpiecznie, ale i komfortowo. Stoisz więc przed niełatwym wyborem, a wiele oferowanych przez rynek możliwości, wcale ci go nie ułatwia.

Ponieważ od czegoś musisz zacząć, może właśnie drewniana podłoga do pokoju dziecka będzie tą, której przyjrzysz się w pierwszej kolejności.

Drewniana podłoga do pokoju dziecka

Drewniana podłoga może ci się kojarzyć z domem dziadków, albo z izbami zwiedzanym podczas zwiedzania skansenu. Grube, skrzypiące pod nogami deski, to na pierwszy rzut oka nie najlepszy wybór na podłogę do dziecięcego pokoju. I masz rację, ale tylko co do ich dawnej formy. Dziś deski z drewna to zupełnie inna bajka.

Przyjazna dla stóp

Małe dzieci, odkąd nauczą się chodzić, uwielbiają biegać. Twoje dziecko z pewnością też będzie to robić i to na bosaka. Drewniana podłoga chłonie ciepło z pomieszczenia i chroni przed zimnem. Jest też miła w dotyku i bezpieczna dla małych, dziecięcych stóp. Również sąsiedzi będą ci wdzięczni, ponieważ drewniana podłoga w pokoju dziecka, pod którą umieścisz odpowiedni materiał, to doskonały izolator akustyczny. Dodatkowo zaś, możesz położyć miękki dywan, co jeszcze bardzie wpłynie na przytulny klimat, zbudowany przez drewno.

Bezpieczna dla alergików

W przeciwieństwie do materiałów z tworzyw sztucznych, podłoga z drewna nie wykazuje właściwości elektrostatycznych. W praktyce oznacza to, że nie przyciąga kurzu i roztoczy.

Co więcej, drewno posiada zdolność do pochłaniania wody i odparowywania jej, regulując tym samym wilgotność powietrza. Gdyby tego było mało, w sposób naturalny, jonizuje powietrze.

To wszystko sprawia, że idealnie nadaje się nie tylko do pokoju dziecięcego, ale też do domu, gdzie przebywają alergicy.

Łatwa w utrzymaniu

Drewnianej podłogi nie musisz pastować ani polerować. Wystarczy, że odkurzysz ją i przetrzesz wilgotną ścierką. Warto też pomyśleć o wcześniejszym zabezpieczeniu drewna odpowiednimi preparatami, chroniącymi je przed wilgocią. A ta w przypadku dziecka, dość często może pojawiać się na podłodze.

Gdy po latach drewniana podłoga straci swój pierwotny blask, możesz ją odświeżyć środkiem przeznaczonym do renowacji. Gdyby zniszczenia były większe, wystarczy ją zeszlifować i pokryć lakierem.

Logo modrzewiowy - drewno deski kozy, bielsko, oświęcim, żywiec, kęty

KONTAKT

730289088

Informacje zawarte na niniejszej stronie, maja charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1. Kodeksu Cywilnego.