BLOG

kozy deski elewacyjne bielsko

Deski elewacyjne – dlaczego warto wybrać modrzew

Patrząc na współczesne budynki, coraz częściej dostrzec można powrót do natury. Nie tylko w przypadku domów, ale też wielu zabudowań miejskich, jako jeden z elementów zewnętrznego wykończenia, wybiera się drewno. Dzięki temu, nie tylko zyskują one dodatkową ochronę przed czynnikami pogodowymi, ale też nabierają wyjątkowego charakteru.

Na co zwracać uwagę, przy wyborze desek elewacyjnych ?

Drewno, z którego wykonane są deski elewacyjne, powinno być bardzo odporne na działanie czynników atmosferycznych oraz szkodników, a także na gnicie i grzyb.

Ważna jest również odpowiednia wilgotność, najlepiej w granicach między 12 a 18%. Zbyt suche, albo za bardzo mokre, może doprowadzić do odkształcenia desek.

Poza tym, choć drewno samo w sobie może być wysokiej jakości, to sposób jego składowania, może negatywnie wpłynąć na jego właściwości. Z tego powodu, przed zakupem, sprawdź dokładnie miejsce jego pochodzenia.

Deski elewacyjne z modrzewia syberyjskiego – dlaczego warto wybrać ten rodzaj drewna

Decydując się na elewację z desek, do wyboru masz kilka gatunków drewna. Są wśród nich świerk skandynawski, modrzew syberyjski, cedr czerwony, tatajuba, meranti, okoume i sosna skandynawska.

Czym wyróżnia się modrzew syberyjski?

Wygląd

Modrzew syberyjski, to drewno o kolorze brunatno-miodowo-czerwonym. Może być wykorzystany zarówno do pokrycia całych ścian, jak i w formie wstawek dekoracyjnych. Dzięki temu, że doskonale komponuje się z innymi materiałami budowlanymi, takimi jak szkło, metal, czy kamień, może być wykorzystywany na wiele sposobów.

Odporność na zjawiska atmosferyczne

Wybierając deski elewacyjne z modrzewia syberyjskiego, możesz być spokojny o zachowanie ich właściwości nawet przez 15 lat.

Gdy dodatkowo je zaimpregnujesz, przy użyciu specjalnych olejów do drewna, deski nie będą chłonąć wody i wilgoci, a ty cieszyć się będziesz ich właściwościami i wyglądem przez bardzo długi czas.

Naturalna Ochroma

Drewno, ze swej natury, podatne jest na działanie wielu czynników zewnętrznych. Deski elewacyjne z modrzewia syberyjskiego, posiadają naturalną ochronę w postaci żywicy i ekstraktów antyseptycznych. Poddane działaniu słońca i temperatury, wykazują właściwości impregnujące oraz ochronne przed rozkładem, gniciem i niszczeniem przez szkodniki.

Wysokie parametry techniczne

Na terenach Syberii, gdzie rośnie modrzew, klimat jest bardzo specyficzny. Zimy są bardzo srogie a lata krótkie, co sprawia, że drzewa w trakcie roku, bardzo wolno przyrastają. Ma to decydujący wpływ na ich twardość i wyjątkowo dobre usłojenie.

Jeśli zastanawiasz nad wyborem odpowiedniego drewna, z którego wykonana będzie elewacja w budynku, wiesz już, na co zwracać uwagę i czym się kierować. Choć wiele zależy od przeznaczenia, z pewnością warto wziąć pod uwagę, deski elewacyjne z modrzewia syberyjskiego.

Logo modrzewiowy - drewno deski kozy, bielsko, oświęcim, żywiec, kęty

KONTAKT

730289088

Informacje zawarte na niniejszej stronie, maja charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1. Kodeksu Cywilnego.