BLOG

Co można zrobić z desek heblowanych?

Drewno, to bardzo wdzięczny materiał do obróbki. Możliwości jego wykorzystania, jest naprawdę sporo i tak naprawdę, ograniczeniem jest tylko twoja wyobraźnia. Jeśli zastanawiasz się, co można zrobić z desek heblowanych, przygotuj się na sporą dawkę pomysłów. Nie musisz mieć przy tym specjalnego przygotowania, by zrealizować swój pomysł. Jeśli zachowasz podstawowe zasady BHP i użyjesz desek heblowanych, efekt końcowy może cię mile zaskoczyć.

Deski heblowane – pomysły, w którym możesz je wykorzystać

Oto, co można zrobić z desek heblowanych, jeśli masz dom z ogrodem. Oczywiście, to tylko wybrane pomysły, ale na dobry początek, powinny wystarczyć.

Taras

Budowa tarasu, nie należy do najprostszych, ale z pewnością projekt wart jest realizacji. Przytulne miejsce do spędzania czasu w ciepłe dni wraz z bliskim i przyjaciółmi, to marzenie niejednego właściciela domu. Jeśli i ty do nich należysz, ale wciąż nie masz tarasu, rozważ jego budowę. Deski heblowane z modrzewia, to jeden z lepszych materiałów, których możesz tu użyć. Odpowiednio zaimpregnowane, służyć ci będą przez lata.

Ogrodzenie

Przy okazji budowy zadaszenia nad tarasem, pomyśl o ogrodzeniu, które zapewni ci ochronę przed wiatrem i osłoni przed wzrokiem ciekawskich. Z desek heblowanych, możesz wykonać również ogrodzenie całej działki. W połączeniu z krzewami i drzewami, skutecznie zadba o atmosferę prywatności.

Pergola

Tego rodzaju projektów, jest bardzo dużo. Pergole mogą między innymi pełnić funkcję zadaszenia nad tarasem, dając cień w upalne dni i chroniąc przed deszczem. To bardzo dekoracyjny element architektury ogrodu, który warto zbudować nad tarasem. Z desek heblowanych, możesz też zbudować pergole wolnostojące z ławką. Sprawią, że wyjście do ogrodu, jeszcze bardziej kojarzyć się będzie z odpoczynkiem i mile spędzonym czasem na łonie przyrody.

Wiata garażowa

Jeśli nie masz domu z garażem, możesz zbudować wiatę garażową. Nie stanowi pełnego zabezpieczenia przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, ale z pewnością, twój samochód stał będzie w cieniu i nie będzie na niego padał deszcz, czy śnieg. Poza tym, pod wiatą, możesz trzymać sprzęty ogrodowe, skuter lub motocykl.

Czy wiesz już, co można zrobić z desek heblowanych?

Kilka pomysłów już masz. Jeśli nie masz ogrodu, w którym mógłbyś wybudować coś z desek heblowanych, może zastanawiasz się nad materiałem, z którego zrobisz plac zabaw na działce, albo półki do piwnicy. Deski heblowane, są wdzięcznym materiałem i gotowym do użycia. Czterostronne struganie, nie tylko sprawia, że ich powierzchnia jest gładka, ale też zabezpiecza przed rozwojem grzybów, przed owadami oraz opóźnia moment zapalenia.

Logo modrzewiowy - drewno deski kozy, bielsko, oświęcim, żywiec, kęty

KONTAKT

730289088

Informacje zawarte na niniejszej stronie, maja charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1. Kodeksu Cywilnego.